Avrupa Dayanışma Programı projemizle Sinop’ta 11 ay kalan Tunuslu gönüllümüz Siwar Mazigh, memleketine döndü. Ev sahipliğini Sinop Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin yaptığı faaliyette, Siwar hem Sinop’un kültür – sanat faaliyetlerinde yer aldı, hem de sahipsiz dostlarımızın yararına satılacak ürünler geliştirdi. Böylece faaliyeti boyunca iki arzusunu – hayvan refahı ve sanatı – bir arada gerçekleştirdi.
Siwar, Sinop’taki tarihi cezaevindeki sergi odasının iç tasarımı üzerinde çalıştı ve birkaç röportaj videosunun editörlüğünü yaptı. Ayrıca diğer sanatçılara etkinliklerinde yardımcı oldu.
Sahipsiz dostlarımız için ise özel günler olan Yılbaşı, Sevgililer Günü ve yazın sahipsiz dostlarımız için açılan tezgâhta turistlerin beğeneceği ürünler gelişti. Veteriner gönüllülerimiz ile birlikte öksüz yavru kedi ve köpeklerin bakımını üstlendi.
Sinop’ta kaldığı süre boyunca Türkçe dersleri aldı ve kültürümüzle ve geleneklerimizle yakından ilgilendi. Sinop’ta hem diğer gönüllülerle, hem de yerelde birçok arkadaş edindi.
Siwar’ın derneğimize hem maddi, hem de manevi olarak birçok katkısı oldu. Kendisine göstermiş olduğu olağanüstü gayretten ötürü çok teşekkür ediyoruz.