Cezaevi’nin önünde yaşayan bu köpeğin muhtemelen araba çarpması sonucu kalça kemiği kırılmış. Cadde Klinik’te başarılı bir ameliyat geçirdi ve zamanla iyi olacak.
İnsanlık ayıplarını örtecek bütçemiz artık kalmadı. Bu hayvanlara zarar verip kaçanlar yüzünden veterinerlere bir yığın para ödemek zorunda kalıyoruz. Arabaya binmeye parası olanlar nedense zarar verdikleri hayvanlara vicdanen borçlu olmalarına rağmen para veremiyorlar. Kaçıp gittikleri için de umurlarında da değil ayrıca.
Nasıl bu hale geldik? Neden bu hale geldik? Anne ve babalar, öğretmenler, din insanları, resmî otoriteler ve medya mensupları lütfen çocuklara ve topluma insanlık değerlerini aşılayın ve hatırlatın. Bizim dilimizde tüy bitti. Toplumda insan yaşamıyor mu? Yaşıyorsa bize gösterir misiniz? Sosyal medyadan hayvan hakları çevre hakları laflarını bırakıp, harekete geçin. Herkes buralardan ahkam kesmesin. Bize somut yaptığınız şeyleri gösterin. Örnek olun. Biz de size insan diyelim. Bize bağış yapacak paranız yoktur elbette ama biz yine de hesap numaramızı hatırlatalım.
Ziraat Bankası, Sinop şubesi
Hesap Sahibi: Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği
IBAN: TR02 0001 0002 2644 7802 0550 01