Finlandiyalı veterinerimiz Heidi Peltola, köpeği Pamuk’u almaya geldi. Barınağımızda 6 ay staj yapan, Hanover Üniversitesi, Veteriner Fakültesi mezunu Heidi, kaldığı süre boyunca barınaktaki bir çok kedi ve köpeğin hayatını kurtardı. Belediyemizin veteriner hekimi Volkan Tuncay ile birlikte bir çok ameliyata girdi ve bütün ameliyatlıların post-op (ameliyat sonrası bakım) süreçlerinden sorumlu oldu.
Bir gün barınağa her tarafı yaralı, muhtemelen büyük köpeklerden çok darbe almış beyaz bir yavru köpek geldi. Onun yaralarını iyileştirdi. Onu çok sevdi ve sahiplenmeye karar verdi. Adına Pamuk koydu. Köpeğin yurt dışına çıkabilmesi için kuduz testinin üzerinden en az üç ay geçmesi gerekiyordu. Bu yüzden Pamuk’a biz baktık. Bütün bu süreç boyunca Pamuk’un tüm işlemlerini tamamladık. Heidi geçen hafta köpeğini Almanya’ya götürmek üzere Sinop’a geldi ve haber oldu. Kendisine hem barınağımızdaki sayısız hayvanın tedavilerini yaptığı için, hem de yavrularımızdan bir tanesine peri masalı yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz.
Barınaklarda sizin yolunuzu gözleyen yüzlerce hayvan var. Siz de bir tanesini sahiplenip, ona güzel bir hayat sunabilirsiniz. Hem böylece size ömür boyu sadık kalacak bir dost da edinmiş olursunuz.