4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde, Sinop Belediyesi, Dranaz’a atılmış 18 sahipsiz dostumuzu kurtardı. Sayın Başkanımız Barış Ayhan’a bu zavallı dostlarımızı dağın başından kurtarılıp, barınağımıza getirilmesi için karar verdiği için çok teşekkür ederiz!!!!!!
Bu zavallılar, iki hafta önce Sinop’un ilçe belediyelerinden biri tarafından buraya atılmıştı. Gazeteci Deniz Özen sayesinde bütün Türkiye bu haberi duydu. Deniz Özen, Esra Çakır, Sinan Ergen ile birlikte buraya gidildi. Araç küçük olduğu için ancak 4 tanesi kurtarıldı. Geriye kalanların kurtarılması için başta Deniz Özen’e çok teşekkür ediyoruz.
Deniz Özen, başkan yardımcımız Hakan Sönmez, veteriner hekim Volkan Tuncay, dernek üyemiz Esra Çakır, Hayvan Hakları Anadolu Derneği üyesi Ayşe Özdemir, hayvan sever Sinan Ergen ve Sinop Belediyesi ekiplerine sahipsiz dostlarımıza sahip çıktıları ve onları Sinop’a getirdikleri için çok teşekkür ediyoruz.
Şimdi bu dostlarımız Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Yaşam Evi’ndeler. Veterinerlerimiz onları tedavi etmeye başladı ve ilk yaptıkları hemen karınlarını doyurmak oldu!
İnsanlık ölmemiş!
Sayın Barış Ayhan’a başka belediyelerin yapmadığı işi üstlendiği için çok teşekkür ediyoruz!!!!