2021-1-TR01-ESC51-VTJ-000037031 nolu “Sihirli Eller” adlı Avrupa Dayanışma Programı projemiz ile kısa ve uzun dönem olmak üzere hem gönüllü ağırlıyoruz, hem de gönüllü gönderiyoruz. İşte projemizde yer alan gönüllülerimiz ve faaliyetleri:

Massinissa Zeghouani

Ev Sahibi Kuruluş: Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği

Gönderen Kuruluş: Association Educative et Culturelle Arc en Ciel, Cezayir

Faaliyet Tarihleri: 01.06.2022 – 31.05.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuğçe Özgün

Ev Sahibi Kuruluş: Asociacion Cultural Integra, İspanya

Gönderen Kuruluş: Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği

Faaliyet Tarihleri: 01.07.2022 – 30.06.2023

 

Andrea Aliende Armendia

Ev Sahibi Kuruluş: Sinop Sürdürülebilir Kalkınma Derneği

Gönderen Kuruluş: Asociacion Building Bridges, İspanya

Faaliyet Tarihleri: 01.06.2022 – 29.07.2022

 

Andrea hizmeti boyunca sokak hayvanları için sosyal mağazamızın işletme sorumluluğunu üstlendi. Evlat edinilen ve yeni hayatına gidene kadar bakılması gereken köpeğe de baktı. Ayrıca derneğin koruması altındaki kedi ve köpeklerle ilgilendi. Çevreyi kurtarmak için geri dönüşüm çalışmaları yaptı ve yeşil gruplara katıldı.

 

 

 

 

 

 

Mayar Hussian Muhamed Said

Ev Sahibi Kuruluş: Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği

Gönderen Kuruluş: Have A Dream, Mısır

Faaliyet Tarihleri: 10.07.2022 – 04.09.2022

 

Mayar faaliyeti boyunca, hem Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Yaşam Evi (Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı)’nda, hem de Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmalar yaptı. Ortopedi, kastrasyon ve sterilizasyon operasyonlarına katıldı. Hastalıkların ve yaralanmaların sebeplerini belirlemek için hayvanları röntgen, ultrason ve kan testleri ile inceledi. Viral hastalıklara karşı teşhis, tedavi ve aşılamada yardımcı oldu.

 

 

 

 

 

Bojana Simić 

Ev Sahibi Kuruluş: Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği

Gönderen Kuruluş: Vega Youth Center, Sırbistan

Faaliyet Tarihleri: 01.07.2022 – 26.08.2022

 

Bojana faaliyeti boyunca hem Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Yaşam Evi (Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı)’nda hem de Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmalar yaptı. Barınakta sahipsiz kedi ve köpeğin, kısırlaştırma operasyonlarında ve tedavilerinde belediyemizin Veteriner Hekimi Volkan Tuncay’a asistanlık yaptı. Yaban hayatı merkezinde ise yaban hayvanlarının hastalık ve yaralarının teşhisi, rehabilitasyonlarının yapılması, röntgen ve ultrasonlarının çekilmesi, kan örneği alınması, serum verilmesi, hayvanların davranış ve alışkanlıklarının araştırılması, ameliyatlara asiste edilmesi ve öksüzlere yoğun bakım sağlanması görevlerini üstlendi.

 

 

 

 

Iva Moçi 

Ev Sahibi Kuruluş: Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği

Gönderen Kuruluş: Center for Bridging Communities, Arnavutluk

Faaliyet Tarihleri: 06.07.2022 – 31.08.2022

 

Iva sahipsiz dostlarımız için Veteriner Hekim Volkan Tuncay’la birlikte barınakta çalıştı ve tedavi, ameliyat ve kontrollerde asistanlık yaptı. Kedi ve köpeklerde ilk yardım, kedi ve köpek kısırlaştırılması, dahiliye tanı ve tedavisi, Distemper, Panleukopenia ve Parvoviral Enteritis tedavisi ve günlük kontrolleri konusunda deneyim elde etti. Iva ayrıca Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinde, merkezdeki veteriner hekimlerle birlikte, hasta ve öksüz sincaplar, yabani kuşlar vb. için çalıştı. Teşhis, tedavi ve onları tekrar doğaya salmak konularında görevler üstlendi.

 

 

 

 

 

Safa Maaouia

Ev Sahibi Kuruluş: Eğitim Programları ve Evrensel ve Kültürel Aktiviteler Derneği

Gönderen Kuruluş: Association de Volontariat, Tunus

Faaliyet Tarihleri: 02.07.2022 – 27.08.2022

 

Safa faaliyeti süresince Spastik Çocuklar Derneği’nde çalıştı. Engelli çocuklarla konuşma, yazı yazma, dış mekan oyunları, müzik gibi faaliyetlerle sosyal beceri ve davranışlarının geliştirilmesi, ince kas motor gelişimi, duyusal bütünleşme çalışmaları yaptı.

 

 

 

 

 

 

Kseniia Bondarenko

Ev Sahibi Kuruluş: Eğitim Programları ve Evrensel ve Kültürel Aktiviteler Derneği

Gönderen Kuruluş: Krasnoyark Regional Non-Governmental Organization For Non-Formal Education And Intercultural Communication “INTERRA”, Rusya Federasyonu

Faaliyet Tarihleri: 11.07.2022 – 05.09.2022

 

Kseniia faaliyeti süresince Spastik Çocuklar Derneği’nde çalıştı. 2 ay boyunca sanat terapisi, atölye çalışmaları, spor, müzik, dans, el sanatları ve geziler gibi geniş kapsamlı organizasyon, eğitim ve eğlence etkinliklerinde hem personele hem de gençlere yardımcı olarak günlük aktivitelere katıldı. Engelli gençlere hem öğretmen ve hem de arkadaş oldu ve böylece rehabilitasyon merkezinde kalmalarını kolaylaştırdı ve öğrenmelerine destek oldu.