Erasmus+’ın 30. Yıl kutlamaları kapsamında “Boğaziçi’nde Erasmus+”(Erasmus+ Across Bosphorus) etkinliği 24 Ekim 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Bu etkinliğe derneğimiz davet edildi. Derneğimiz adına AGH projeleri koordinatörü İrem Ebru Kuru, “Sınırların Ötesine Geç” projemizin Veteriner gönüllüsü Iman Sulejmani ve 2015 – 2016 yılları arasında Maribor, Slovenya’da gerçekleşmiş olan “Look Beyond” projemizin gönüllüsü Fatih Akliman etkinliğe katıldı.

Erasmus+’ın 30. yılı kutlamaları kapsamında ülkemizin “ulusal etkinliği” olan buluşmada Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Sn. Mesut KAMİLOĞLU, Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürü Sn. Martine REICHERTS, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Sn. Büyükelçi Christian BERGER ve AB Bakanlığı Müsteşarı Sn. Büyükelçi Selim YENEL, tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

  

Etkinliğe, diğer ülkelerin Ulusal Ajanslarının temsilcileri, büyükelçiler ve Erasmus+ programı yararlanıcılarından oluşan yaklaşık 200 kişi katıldı. Erasmus+’ın dünü, bugünü ve yarınını konu alan forum bölümünde yararlanıcılar deneyimlerini ve görüşlerini paylaştı.

  

Erasmus+ kapsamında ülkemizde yapılan projelerden örneklerin sergilendiği stantlar ve “Benim Gözümden Erasmus+” fotoğraf sergisi de etkinlikte yer aldı. “Benim Gözümden Erasmus+” Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren yarışmacılar için ödül töreni gerçekleştirildi. Katılımcılar Erasmus+ ağacına 2020 sonrası Program dönemine ait beklentilerini ekledi, çektikleri eğlenceli fotoğraflarla etkinliği ölümsüzleştirdi.
Etkinlikte ayrıca Erasmus+ 30. yıl pastası kesildi.