Limelight

“Limelight” Erasmus+ KA1 AGH projesi, Avrupa Birliği’nin temel esasları olan, insan hakları, demokrasi, Avrupa vatandaşlığı, ırkçılık ve ayrımcılıkla mücadele, kültürler arası diyalog, insani yardım, dezavantajlı kişilerin istihdamı ve sosyal entegrasyonu konularında, Strasburg, Fransa ve Maribor, Slovenya’da gerçekleşecek olan iki farklı faaliyeti ile toplumu aydınlatmayı amaçlamaktadır. Projemizin iki faaliyeti de 10 ay sürmüştür.

1. Faaliyetteki gönüllümüz Sinan Kalaycı, Ocak 2017 – Kasım 2017 tarihleri arasında Strasburg Fransa’da bulunan Cojep International kuruluşunun uluslar arası etkinliklerinde görev yaptı.

Bir gazeteci olan Sinan, Cojep International’ın Medya Türk adlı televizyon kanalında yayınlanan programların prodüksiyonunda yer aldı ve kamera önünde ve arkasında görev üstlendi. Perşembe akşamları yayınlanan “Tanıklar Konuşuyor” adlı programı hazırlayıp, sundu. Yayınlarda canlı telefon ve görüntülü bağlantılar yaptı. Sinan, Avrupa Parlamentosunda etkinlik düzenlemek için akredite edildi. Etkinliği canlı olarak yayınladı. Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisinde yapılan konferanslara katıldı. Avrupa Konseyinde yapılan konferansların canlı olarak yayınlanmasını sağladı. Ev sahibi kuruluşunun grafik tasarımları yaptı, sosyal medya hesaplarını yönetti, içerik üretilmesi konularında çalıştı.

    

    

            

 

 

2. Faaliyetteki gönüllümüz Doğukan Hançer, Şubat 2017 – Aralık 2017 tarihleri aralığında Maribor, Slovenya’da bulunan Youth Aid Center Association kuruluşunun çocuklarla ilgili faaliyetlerinde yer almıştır.

Doğukan, Maribor, Slovenya’da kültür & sanat alanında çalıştı ve çocuklarla yapılan faaliyetlere katıldı. Modern ve geleneksel sanat anlayışını Avrupa’da tecrübe etti. Sanat performanslarının ve sergilerinin oluşturulmasında sanatçı ve kuratörlerle çalıştı. Ayrıca çocuklar için yapılan faaliyetlerin görsel tanıtımlarının grafiklerini yaptı ve çocuklarla eğitici oyunlar oynadı. Slovence dersleri aldı.